Gdzie szukać szczęścia?

by - 10/27/2016Gdzie szukać szczęścia?

W zasadzie jest to bardzo względne pytanie i u każdego "szczęście" znaczy coś zupełnie innego. Czym jest według wikipedii?  

"[...]Emocja, spowodowana doświadczeniami ocenianymi jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie
i zadowolenie[...]". 

Brzmi dosyć... sucho? Brzydko, nie podoba mi się ta definicja. Jak ja bym ją sformułowała?

Szczęście to iskra w każdym człowieku, dająca poczucie wartości, pewności siebie i powodująca piękno człowieka poprzez uśmiech. 

Pozostaje teraz odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie go szukać?


Wydaje mi się, że najwięcej szczęścia jest a najmniejszych rzeczach. Szukając go w swoim życiu widzę rodzinę, przyjaciół i znajomych, moje zwierzaki, zdjęcia, muzykę, bloga, mój pokój, ludzi, życie, naturę, las. A to tylko namiastka miejsc, w których szczęście może się chować! Czasem siedzi w lodówce, na stole, w nutelli, pizzy albo lodach. Innym razem kryje się w grubych skarpetach, kocach i swetrach. A kolejnym w sukcesach.

Szczęście w miłości
Dajcie dojść do słowa ludziom, którzy stoją z boku. Czasem miłość jest równie pozorna, co pozorne daje szczęście.  A tak naprawdę wewnątrz cierpicie i nic nie sprawia Wam radości tak, jak kiedyś. Jak poznać czy ktoś Cię kocha? Nie po słowach "kocham Cię", a po pytaniach: "Jadłaś coś dzisiaj?" ; "Jak w szkole/pracy?" ; "Jak się czujesz?" ; "Chcesz tego?". Jeśli ktoś Cię naprawdę kocha - troszczy się o Ciebie, dba, jest dumny z Twoich sukcesów i podaje rękę po porażkach, chce Twojego szczęścia i stara się Ci je dawać na każdym kroku.


Muzyka
Posłuchajcie sami :)


A Wy? W czym odnajdujecie szczęście? 
Czy jest coś, co stoi Wam na przeszkodzie?

Buziaki;*

You May Also Like

9 komentarze

 1. Super to ujęłaś!
  Szczeście to często najdrobniejsza rzecz, można się dosłownie cieszyć z każdej miłej drobnostki. To taka właśnie mała iskierka..
  Dobry wpis :)
  http://lovett-lov.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia :) Co do szczęścia to tak jak napisałaś, idzie jest znaleźć w najdrobniejszych rzeczach i zwyczajnych codziennych gestach ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko tak pieknie opisane <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale masz fajnego chłopaka :) ! Zdjęcia są mega, fajnie że znalazłaś czas na wrzucenie czegoś na bloga :)

  / Zapraszam na mój blog /

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie cudne z Was istoty! Uwielbiam tę piosenkę Julii, a reszty zaraz posłucham. :) Ten post wyszedł taki, aaaach! Uroczy, mądry i dla mnie wyjątkowo wzruszający. Zgadzam się, co do pytań i troszczeniu się. Każdemu życzę miłości!

  OdpowiedzUsuń
 6. przepiękne zdjęcia!
  Obserwuję i zapraszam do mnie: http://thewomenlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie potrafiłaym opisać szczęścia, bo czerpię radość z każdej małej rzeczy. Czasem warto się zastanowić ile dobrych rzeczy nas spotyka, jak wiele mamy, ponieważ ktoś inny może nie mieć nic, podczas gdy my mamy dom, kochającą rodzinę, zdrowie..

  Zapraszam: klik<3

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie zycie składa sie z małych, pięknych elementów a nie wielkich ekstrasów i im wczesniej to pojmiemy tym dla nas samych lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja staram odnajdywać się szczęście w najmniejszych rzeczach i to naprawdę wychodzi.Oczywiście mam jakieś załamki,ale nie trwają one długo.Świetny post!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane słowo !♥
Thank You for every written word !♥