Lustrzanka Canon idealna dla Twojej kieszeni!

by - 12/20/2018

Lustrzanka Canon odpowiednia do Twojego budżetu


Lustrzanka Canon do 2000 zł
Dobrym wyborem w tej cenie będzie np. aparat EOS 4000D. Jest wyposażony w 18 megapikselową matrycę (prawie 20-krotnie większą od matryc większości smartfonów). Dzięki temu osiągniemy efekt miękko rozmytego tła i zrobimy zdjęcia nawet w słabym świetle. Ta lustrzanka Canona wyposażona jest w Wi-Fi, co umożliwia łatwe połączenie z telefon, aby móc od razu udostępniać swoje zdjęcia w sieci. Osobiście korzystam też z tej możliwości, aby robić sobie autoportrety bez samowyzwalacza. Aparatem można też kręcić filmy w jakości Full HD i tworzyć migawki wideo.
Dla początkujących wielbicieli fotografii przeznaczona jest m.in. funkcja inteligentnych scen, która sama dostosuje parametry aparatu do występujących warunków. Można również korzystać z filtrów kreatywnych oraz uczyć się fotografii za pomocą aplikacji Canon Companion. 4000D zarejestruje 3 klatki na sekundę i precyzyjnie ustawi ostrość. Zdjęcie wykadrujemy dzięki 6,8 cm wyświetlaczowi LCD lub wizjerowi optycznemu.
Lustrzanka Canon w zakresie 2000-5000 zł
W tej kategorii cenowej strzałem w dziesiątkę jest lustrzanka Canon EOS 77D. Ma ona rozbudowane opcje ręcznych ustawień, dzięki czemu spełni oczekiwania bardziej zaawansowanych fotografów. Aparat wyposażony jest w zaawansowany autofokus AF z 45-cioma punktami krzyżowymi i trybem Live View, który doskonale ustawi ostrość nawet przy gorszym oświetleniu. Matryca lustrzanki to 25,2 Mpix, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z kadrowaniem obrazów podczas obróbki zdjęć.
Wyświetlacz EOS 77D jest obrotowy oraz kontrolowany dotykowo. Połączenie aparatu z innymi urządzeniami możliwe jest dzięki Wi-Fi, ale także Bluetooth i NFC. Dodatkowo aplikacja Canon Camera Connect pozwala na łatwe backupowanie zdjęć w chmurze. Aparat dobrze sprawdzi się także podczas rejestracji wideo dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF, która śledzi ruchome obiekty bez opóźnień i zakłóceń oraz daje możliwość płynnej zmiany punktu ostrości.
W pełni profesjonalnie — lustrzanka Canon powyżej 5000 zł
Aparatem, który zaspokoi potrzeby profesjonalnych fotografów, jest bez wątpienia Canon EOS 5D Mark IV. Ma 30,4 MP matrycę CMOS o rozdzielczości 6720 × 4480 pikseli z dużym zakresem dynamicznym. Wspiera ją procesor Digic 6+, dzięki czemu możliwe jest doskonałe odwzorowanie szczegółów, przejść tonalnych i kolorów. Charakteryzuje się zakresem czułości ISO od 100 do 32000 z cyfrowym rozszerzeniem Low i Hi ISO 50-102400, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać wysokiej jakości zdjęcia przy słabym oświetleniu. Ta lustrzanka Canona jest wyposażona w elektronicznie sterowaną migawkę szczelinową pracującą w zakresie czasów naświetlania 30 s - 1/8000 s.
Aparat dysponuje 61-punktowym systemem AF z 41-punktami krzyżowymi i funkcjami śledzenia twarzy oraz punktów ruchomych. Rejestracja wideo jest możliwa w rozdzielczości 4K. Ważną informacją dla fotografów pracujących w terenie jest wytrzymała konstrukcja lustrzanki z dodatkowym uszczelnieniem i magnezową obudową. Aparat wyposażony jest w moduły Wi-Fi i GPS.

You May Also Like

4 komentarze

 1. Mam nikona i wczoraj odebrałam mój 3 obiektyw, jest genialny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam pytanie: czy pracowałaś na którymkolwiek z tych sprzętów odnośnie Canona 77D czy Canona 5d Mark IV, że polecasz? Nie mam nic do tego, opis też dobry aczkolwiek ja bym raczej wolała czytać polecenia czy zachęty, jeśli ktoś dany sprzęt miał w rękach i wie jak się na nim faktycznie pracuje. Często jest tak, że opis zawiera masę opcji, funkcji, które w rzeczywistości - nie byłyby Ci potrzebne. Co do Canona 77d - dobry wybór, aczkolwiek masa profesjonalistów częściej sięga po Canony 60,70 oraz 80D. Ja bym zamiast 77d poleciła 80d bo więcej jest wytrzymały, można więcej zrobić na nim zdjęć, lepiej się sprawdza w niskich warunkach oświetleniowych. Podobnie z pełną klatką...poleciłaś Canona 5d Mark IV, choć większość osób ( pomimo tego, że wszystkiego ma więcej ) - decyduje się na wybór Canona 5d Mark III czy Canona 6d. Bo pomimo spadku obiecywanych megapikseli, pracuje się po prostu zwyczajnie na Mark III lepiej. I tak, miałam Mark III w rękach i mogę ja z czystym sumieniem powiedzieć, że jego obsługa jest dużo lepsza. W dodatku zastanawiam się czemu tak bardzo skupiłaś się na Canonach. Owszem, sama posiadam Canony dwa i wiem z jakieś przyczyny czemu, sama jestem ich zwolenniczką aczkolwiek...gdy już piszesz wpisy o fotografii i chcesz polecać aparaty, to moim zdaniem - nie zamykaj się na jedną markę. Canon ma dopiero 3 miejsce jako najlepsze odwzorowywanie barw. Na pierwszym jest Fuji, a zaraz za nim Sony. 4 miejsce oczywiście Nikon, ale to już temat rzeka czemu. W każdym bądź razie, ja bym raczej się skupiła na samych amatorskich aparatach w poleceniach i poleciłabym na Twoim miejscu 4 różne by ktoś mógł zobaczyć co będzie dobre na start. Dodatkowo warto by było dopisać co dla kogo byłoby lepszym wyborem, wspomnieć też o bezlusterkowcach bo są coraz bardziej popularne i chętniej wybierane. Aparaty półprofesjonalne czy pełne klatki - tutaj raczej już osoby długo zajmujące się fotografią będą wiedziały gdzie i czego szukać. I żaden wpis im nie pomoże w wyborze, zwłaszcza gdy opis jest na czysto podobny ze stroną producenta.
  Nie chcę Cię tym komentarzem urazić oczywiście. To po prostu komentarz od osoby, która zajmuje się fotografią prawie 6 lat, jest fotografem z zawodu i wie to i owo. I widząc wpisy z fotografią - z chęcią wchodzę, patrzę. I jak zobaczyłam opis, który tam samo znalazłam na stronie Canona oraz na wielu innych - to uważam, że ten post po prostu jako pierwszy Ci się nie udał. Bo naprawdę - by coś polecić, trzeba najpierw mieć to w rękach i spróbować na tym popracować, a dopiero później polecać.
  Życzę coraz ciekawszych postów fotograficznych w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję fotografować obydwoma polecanymi sprzętami, a na 5D MarkIV pracuję w obecnej pracy. Szczerze powiedziawszy post miał na celu rozeznanie na zapotrzebowanie na tego typu polecenia, bo mam ochotę stworzyć coś szerszego na temat posiadanego przeze mnie aparatu w domu na swój użytek, który stety bądź niestety przestaje mi wystarczać, a także skupić się na obiektywach, bo jak wiadomo body to kwestia przyzwyczajenia, a obiektywy to jego serce. Co do fuji, miałam, tak jak piszesz bezlusterkowca i jak dla mnie tragedia. Pracowałam też na Nikonach i jakoś do mnie nie trafiły. Po prostu canony lepiej leżą mi w łapce, a do tego darzę je jakąś bliżej nieokreśloną sympatią/sentymentem. Dziękuję za uwagi, każda z nich na pewno jest cenna ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam również Nikona D5300, którego nabędziecie myslę za 1800zł.

  http://mkrgeo-blog.com/nikon-d5300-summary/

  Aparat jest całkiem przyzwoity do wielu zastosowań

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde napisane słowo !♥
Thank You for every written word !♥